На свято гумору майстриня з Калинівки виготовила двадцять ляльок

Меланка, Орися, Мотря, Гапка, Мокрина, Харитина, Василь, Лаврін, Карпо — цими старовинними українськими іменами калинівська майстриня Катерина Грибовченко назвала своїх ляльок. Усього на святі гумору імені Степана Руданського , яке відбулося 19 січня у Калинівці, майстриня представила двадцять ляльок — 10 молодиць та 10 козаків. Виставлені у містечку майстрів вони нагадували змішаний хор.

Об этом сообщает http://frankivsk.top

Катерина Грибовченко —знана не лише у Калинівці майстриня з пошиття сценічного одягу, а цього разу вона розкрила ще один свій талант.

Калинівка City

-Свої перші ляльки я зробила ще десять років тому, — розповідає Катерина Грибовченко. — Вони стоять у моїй майстерні. Наші відвідувачі, буває, просять продати, але це наш оберіг, який не продається. А свято Руданського надихнуло створити цілу колекцію. Можливо, вона подарує комусь гарний настрій.

Усі ляльки виконані в одній техніці, але кожна лялька не схожа одна на одну. Одним майстриня вклала в руки часник — від злих сил, а іншим — гроші, побажання благополуччя та достатку чи мішок із багатством.

Калинівка City
Калинівка City
Калинівка City
Калинівка City
Калинівка City

-Образи народжуються в процесі виготовлення ляльки, — каже майстриня. — Тоді ж вони отримують імена. Ось це — Орися, улюблена лялька мого онука. А мені подобається Меланка. Її вже сьогодні купили. Купують в подарунок на ювілеї, на новосілля, для прикрас своїх світлиць.

Ляльки Катерини Грибовченко виготовлені з натуральнихних матеріалів. Основа — мішковина, з якої шиється тулуб та голова. Кожну ляльку майстриня одягнула в український одяг, у кожної своя зачіска, вираз обличчя.

На святі гумору у Калинівці ляльки Катерини Грибовченко викликали інтерес у дітей і дорослих, які залюбки фотографувалися із веселими персонажами.Джерело статті: “https://kalynivka.city/read/people/61075/nasvyato-gumoru-majstrinya-zkalinivki-vigotovila-dvadcyat-lyalok”