"Передвиборча лихоманка" або що знову хочуть поміняти в Законі "Про публічні закупівлі"

Кілька тижнів тому після першої спроби нардепів виключити з “Прозорро” закупівлю послуг для спортивних заходів ми зробили своєрідне “пророцтво”, яке, здається, уже починає здійснюватися.

Об этом сообщает FIB

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

Харчування спортсменів – це “перша ластівка” і перелік виключень далі буде тільки зростати. Так і сталось – депутати спочатку захотіли вивести з-під дії Закону всі закупівлі, що пов’язані з епідеміями, спалахами, отруєннями та радіаційними ураженнями, а тепер і закупівлі газу.

Тепер, коли місцеві вибори уже не за горами, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо особливостей здійснення закупівель під час виборчого процесу”.

У пояснювальній записці ініціатори законопроєкту зазначають, що під час виборчого процесу окружні (територіальні) виборчі комісії, крім власних видатків, здійснюють також і видатки для потреб дільничних виборчих комісій. Закупівлі під час виборчих процесів здійснюються в умовах невизначеності, швидкоплинного та неперервного виборчого процесу, необхідності забезпечення товарами та послугами з самого початку виборчого процесу, довготривалості виготовлення та поставки відповідних товарів, відсутності кваліфікованих спеціалістів з питань публічних закупівель.

Щоб виправити цю ситуацію, на думку депутатів, нічого іншого не залишається, як додати до переліку предметів закупівлі, на які не поширюється дія Закону, крім виборчих бюлетенів, також послуги з їх транспортування, послуги з транспортування (доставки) виборчої документації, інформаційні плакати, інформаційні буклети, бланки протоколів та інша виборча документація.

“Щоб закріпити результат, ініціатори цього законопроєкту хочуть також доповнити до статті умову, що без застосування порядку проведення спрощених закупівель, можна закуповувати товари і послуги для забезпечення підготовки та проведення виборів у межах від 50 до 200 тисяч гривень.

Знову ж таки, з першого погляду здається, що нічого страшного цей проєкт закону не несе – вибори не так часто проводяться, та і сума, наче, не дуже значна. Але ми вже бачимо, що депутати беруть собі за тенденцію ініціювати зміни до Закону “Про публічні закупівлі” кожного разу, коли бачать можливість швидко і безболісно “обійти” Прозорро. Такі зміни можуть привести до того, що скоро проведення саме відкритих торгів стане нечастим явищем та швидше винятком з правил, ніж нормою”, – резюмують у “Лізі антитрасту”.

З текстом законопроєкту можете ознайомитись за посиланням.

nananana


Джерело статті: “http://factor-news.info/peredvyborcha-lyhomanka-abo-shho-znovu-hochut-pominyaty-v-zakoni-pro-publichni-zakupivli/”