У травні ціна на газ подешевшає на 21%


З початку 2020 року ціна на природний газ для потреб населення знизилась на 51%. У травні оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів зменшиться ще на 21%. Про це повідомляє Vlasno.info з посиланням на сайт Уніан.

Об этом сообщает Редакция

У НАК «Нафтогаз України»повідомили, що травні оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ у рамках спеціальних зобов’язань (ПСО), становитиме 2,3 тис. грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування газу магістральними та розподільними трубопроводами).

На зменшення ціни на газ вплинула світова економічна криза, яка викликала рекордне падіння цін на всі види енергоносіїв, у тому числі – на природний газ. За даними аналітиків, у травні ціна газу в Європі досягла історичного мінімуму за останні 10 років.

"В Україні на ціну додатково тисне високий рівень заповнення підземних сховищ газу, де через ґрунтовну підготовку до попереднього опалювального сезону та теплу зиму накопичився фактично річний обсяг видобутку газу державою — 17,5 млрд куб. м. За словами голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва, цінова ситуація на ринку сприяє намірам уряду лібералізувати ринок газу для населення з 1 липня цього року" – інформує пресслужба.

Фото: Уніан


Джерело статті: “http://vlasno.info/ekonomika/3/nashi-groshi/item/36739-u-travni-tsina-na-haz-podeshevshaie-na-21”