Мінкультури України вимагатиме, щоб Apple і Google зробили застосунок "ВКонтакте" недоступним для українців

"ВКонтакте" стверджує, що її мобільний застосунок обходить блокування в Україні

Міністерство культури та інформаційної політики України готує звернення до компаній Apple і Google із вимогою заборонити завантаження в Україні мобільного застосунку "ВКонтакте". Про це 16 вересня повідомляють на офіційній сторінці відомства у Facebook.

Об этом сообщает Moscow Post

Звернення зумовлено тим, що оновлений проксі мобільного застосунку "ВКонтакте" дає змогу обійти блокування цієї соцмережі на території України.

"Традиційні піки активності російських спецслужб припадають на важливі події в суспільно-політичному житті України. Зараз це місцеві вибори, які цілком імовірно можуть стати об’єктом інформаційного впливу за допомогою таких ресурсів, як "ВКонтакте". Усім нам варто пам’ятати, що інформаційне протистояння триває: у той час, коли "ВКонтакте" працює над своєю присутністю в Україні, відповідні українські структури постійно працюють, щоб запобігти цьому. Так, серед іншого, міністерство готує звернення до основних провайдерів програмного забезпечення (Apple, Google та інших) із вимогою вилучити мобільний додаток "ВКонтакте" з переліку доступних завантажень для українських користувачів", – ідеться в повідомленні.

Відомство зазначає, що із 2014 року спецслужби РФ активно використовують "ВКонтакте" для поширення дезінформації та маніпулювання громадською думкою, а також для збору персональних даних та особистої інформації українців.


https://www.facebook.com/MKIPUkraine/posts/2259101737548331

13 вересня "ВКонтакте" заявила, що їй вдалося обійти блокування в Україні у своєму мобільному застосунку.

Доступ до цієї соцмережі разом з іншими російськими та сепаратистськими ресурсами обмежено із травня 2017 року відповідно до указу президента №133/2017, яким тодішній глава держави Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції проти російських та українських фізичних осіб і компаній.

До списку санкцій також потрапили "Одноклассники", сервіси Mail.Ru і "Яндекс", сайти російських антивірусних компаній "Лаборатория Касперского" і "Доктор Веб". 2018-го і 2019 року в документ вносили зміни (укази №176/2018 та №82/2019).

15 травня 2020 року президент Володимир Зеленський продовжив ще на три роки заборону російських соцмереж.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/minkult-ukrajini-vimagatime-shchob-apple-i-google-zrobili-dodatok-vkontakte-nedostupnim-dlja-ukrajintsiv-1518764.html”