Цей день в історії: перший цифровий комп’ютер UNIVAC 1, Шенгенський договір та катастрофа “ІЛ-76”14 червня у світі відзначають Всесвітній день донора крові. А також святкують представники галузі легкої промисловості.

Об этом сообщает RuGate


У світовій історії цього дня відбулись такі події.


В 1951 у Вашингтоні в Бюро перепису населення продемонстровано роботу першого американського комерційного цифрового комп’ютера UNIVAC 1, розробленого Робертом Екертом і Джоном Мочлі. Він важив близько 13 тон, працював на 5,2 тисячах вакуумних ламп, споживав 125 кВт електричної енергії і міг виконувати 1905 тисяч операцій за секунду на тактовій частоті 2,25 МГц.У 1985 році поблизу міста Шенген п’ять європейських держав — Бельгія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина та Франція — підписали договір «Про скасування паспортного і митного контролю між країнами Європейського Союзу», за яким погодились на поступове скасування контролю на спільних кордонах і запровадження вільного пересування своїх громадян.У 2014 році проросійськими сепаратистами ракетою збито український військовий транспортний літак «ІЛ-76», який заходив на посадку в аеропорту Луганська.Всі 49 військових, які знаходились на борту, загинули.


Джерело


загрузка...


Джерело статті: “https://informator.press/tsey-den-v-istorii-pershyy-tsyfrovyy-komp-iuter-univac-1-shenhens-kyy-dohovir-ta-katastrofa-il-76/”