Степанов заявив, що Полтавська область – єдина, де виплатили доплати медикам, які працюють із COVID-19

Степанов: МОЗ вивчає ситуацію з виплатою надбавок в інших регіонах

Полтавська область – єдина в Україні, де виплатили в повному обсязі доплати медикам, які працюють із COVID-19. Про це сьогодні під час брифінгу розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Об этом сообщает Москов постскриптум

"Єдина область, яка дійсно виплатила в повному обсязі, – це Полтавська область, у середньому вони заплатили кожному медпрацівникові, який працював із COVID-19, близько 21 тис.₴ Це саме ті 300%, які вони й повинні були отримати", – сказав Степанов.

За його словами, МОЗ вивчає ситуацію з виплатою надбавок в інших регіонах, Степанов назвав ситуацію "невтішною".

Міністр розповів, що відомство вивчить досвід проведеного в Полтавській області пілотного проєкту щодо впровадження основних принципів реформування системи охорони здоров’я.

"Полтавська область працювала в пілотному проєкті, він був розроблений саме задля того, щоб комфортним був перехід у реформуванні медицини другої та третьої ланки. Але якщо подивитися, в якому саме пілоті працювала Полтавська область, і подивитися на те, що було впроваджено в нас із 1 квітня, це зовсім інші речі", – додав Степанов.

23 березня Кабінет Міністрів України затвердив пропозицію Міністерства охорони здоров’я щодо погодинної оплати праці медичних працівників, які лікують заражених коронавірусом. Зарплата деяких медиків мала зрости втричі.

18 квітня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль закликав повідомляти про затримки з виплатою зарплат медикам.

6 травня міністр охорони здоров’я Максим Степанов пообіцяв, що медики отримають свої виплати найближчими днями.

Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчинов заявив, що деякі обласні державні адміністрації витратили кошти, виділені на доплату медикам, які борються з коронавірусом, на закупівлю медтехніки й обладнання в лікарні.

Степанов повідомив, що наполягатиме на ухваленні рішень кадрового характеру щодо осіб, які гальмують виплати надбавок. "Опираючись на свій досвід роботи керівником області протягом двох років, я можу вам сказати, що після отримання коштів на виплату заробітної плати, а механізм чітко встановлений державою, це максимальний термін – максимум тиждень. У нас уже відбувається якийсь квест, коли ми шукаємо, чому не були виплачені грошові кошти нашим медичним працівникам", – сказав міністр.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-stepanov-zajaviv-shcho-poltavska-oblast-jedina-de-viplatili-doplati-medikam-jaki-pratsjujut-z-covid-19-1499230.html”