"Не витрачають час на розмови": у ЄС раптово почали добудовувати "газопровід Путіна"

Швейцарська компанія Nord Stream 2 AG, яка є оператором газопроводу "Північний потік-2", відновила роботи з укладання труб.

Об этом сообщает http://vnk2.top

"Я бачу, що вони показують прогрес", – повідомив керівник австрійської нафтової корпорації OMV AG Райнер Зеле. Про це пишуть "РІА Новини".

"Вони продовжили прокладку газопроводу і не витрачають час на розмови, а просто будують його", – підкреслив він.

Новини
Росія крупно зганьбилася з "газопроводом Путіна": що відомо

Газопровід "Північний потік-2" пройде Балтійським морем, з’єднавши постачальників у РФ зі споживачами у Європі. Його протяжність становитиме понад 1,2 тис. км, пропускна спроможність – 55 млрд куб. м газу на рік. Дві його гілки мають бути побудовані до кінця 2019 року.

"Північний потік-2" запустять в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виключні економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюють у 9,5 млрд євро. Його реалізовує "Газпром" спільно з європейськими Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони зобов’язалися профінансувати 50% "Північного потоку-2", тобто по 950 млн євро кожна. Російська компанія надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Росія будує газопроводи в обхід України

Росія будує газопроводи в обхід України

Швейцарська компанія Nord Stream 2 AG відновила роботи з укладання труб

Швейцарська компанія Nord Stream 2 AG відновила роботи з укладання труб

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL:

  • Комітет Сенату США у липні ухвалив законопроєкт про введення санкцій проти компаній і приватних осіб, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2" із Росії до Німеччини.


  • Адміністрація Дональда Трампа вважає, що цей проєкт посилить економічний вплив Москви на Європу.


  • Російський "Газпром" очолює проєкт, тоді як інші учасники надають фінансову підтримку – це Shell, німецькі Uniper і Wintershall, австрійська OMV і французька Engie. OMV також публічно висловилася на підтримку "Північного потоку-2".


  • Проєкт зіштовхнувся з юридичними викликами з боку Європи, яка змінює свої енергетичні правила, зокрема регулювання цього газопроводу.


  • Спорудження газопроводу "Північний потік-2" затягується і щомісяця дорожчає. Головною причиною була відмова у дозволі на будівництво з боку Данії. Це призвело до того, що росіянам довелося витратити зайві сотні мільйонів євро, а всі терміни вже зірвані.


  • Однак 30 жовтня Данія видала дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у виключній економічній зоні країни. Магістраль пройде на південний схід від острова Борнгольм, заявили представники Данського енергетичного агентства.


  • Німецькі коаліційні партії ХДС/ХСС і СДПН розробили закон, який захищає газопровід "Північний потік-2" від правил нової газової директиви Європейського Союзу.


  • Відповідна постанова ЄС передбачає зобов’язання виділяти оператора газопроводу незалежного від компанії, що постачає йому газ.


Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Північний потік — 2" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/u-evropi-vidnovili-budivnitstvo-gazoprovodu-putina.htm”