Держпідтримка для тваринників повинна затверджуватись на 5 років – Іващук

Таку думку висловив Сергій Іващук, генеральний директор ТОВ НВ «Агрофірма „Перлина Поділля“», передає прес-служба АВМ.

Об этом сообщает http://polit-mix.net

«Прозорі та прогнозовані програми підтримки необхідно затверджувати не на один, а, зважаючи на тривалий термін окупності об’єктів молочного скотарства, як мінімум на п’ять років. Бо, по-перше, молочне скотарство — довгострокова інвестиція, це не рослинництво, коли навесні посіяв — восени зібрав. Термін окупності МТФ — 7−10 років. Інвестиції йдуть в обладнання, будівництво, забезпечення господарства необхідною кількістю земельного наділу, пошук та навчання фахівців та ін».

За словами Іващука, підтримка має комплексною.

«Так варто зберегти програму часткового відшкодування 50% вартості, без ПДВ, закуплених для подальшого відтворення племінних ресурсів, щоб власники МТФ були зацікавлені у розширенні напрямку. Зменшити ПДВ на молочну продукцію з 20% до 6−8%. Окрім того, зберегти напрямок часткового відшкодування вартості будівництва, реконструкції, а також капітального ремонту тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, здійснених за власні чи кредитні кошти. А от дотацію на утримувану корову замінити дотацією на обсяг реалізованої продукції, яка стимулюватиме інвестиції господарств у нарощування продуктивності стада. І, звісно, під час запуску ринку землі передбачити пріоритетне право та пільгові умови на її викуп власникам МТФ, аби ті мали достатньо наділів під вирощування грубих кормів для господарств із МТФ», — вважає експерт.

Такий комплекс заходів, за словами Іващука, дасть можливість розвиватися.

«Фермеру, який хоче вкладати в розвиток бізнесу, потрібна впевненість у тому, що завтра правила гри не зміняться. Ми от хочемо розширюватися, але через незрозумілу ситуацію з держпітримкою та ринком землі, чесно кажучи, боїмося. Тому чи проведемо реконструкцію корівника на 500 голів, залежить від того, на скільки нас почує уряд», — сказав він.

Нагадаємо, що більш інформативно ситуацію на молочному ринку в Україні обговорять 3-4 березня на XІІІ Міжнародному молочному конгресі — ключовій події молочної галузі УкраїниДжерело статті: “http://agravery.com/uk/posts/show/derzpidtrimka-dla-tvarinnikiv-povinna-zatverdzuvatis-na-5-rokiv---ivasuk”