Справа Шеремета. Конспект аргументів підозрюваних і їх адвокатів під час засідання суду

Печерський суд Києва обрав запобіжні заходи фігурантам справи про вбивство Павла Шеремета. Їх затримали, 12 грудня.
У справі 5 підозрюваних. А саме: медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугар (домашній арешт), лікарь Юлія Кузьменко, музикант й доброволець Андрій Антоненко (обидва отримали СІЗО), добровольці Владислав та Інна Грищенки (арештовані до цього).

Об этом сообщает http://rentmarketers.org

За даними слідства, чоловік, що нібито брав участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета — Антоненко. А жінка, яка нібито закладала вибухівку — Юлія Кузьменко. Дівчина, яку поліцейські називають Яною Дугар, потрапила на камери, тому її ідентифікували як таку, що знімала автівку Шеремета до закладання вибухового пристрою. Основна версія вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

Усім фігурантам обирали запобіжні заходи окремо. INSIDER вів текстову трансляцію із суду, ми з неї публікуємо фрагменти у яких озвучуються аргументи підозрюваних.

Що говорив Андрій Антоненко і його адвокат

Засідання тривало 13 — 14 грудня 2019 року, опубліковані аргументи озвучувалися вночі 14-го.

02-30. Антоненко акцентував увагу на кількох моментах:

1. Він зазначив, що з 2013 року носить бороду суцільну, а на відео, яке продемоснтрували на прес-конференції, у чоловіка борідка із вибритими щоками;

2. Антоненко каже, що в нього зламані вуха, адже займається боротьбою. А в людини на відео, каже підозрюваний, рівні акуратні вуха.

3. Також в Антоненка є татуювання на кистях рук. У людини на відео татуювань, за словами Антоненка, на руках немає.

02-29. Адвокат наголошує, що підозра Антоненку є необгрунтованою, тому до нього не може бути застосований будь-який запобіжний захід.

02-20. Адвокат каже, що по відеозаписах встановлено лише збіг статури і форми обличчя.

"Цим характеристикам може відповідати дуже велика кількість осіб. Експертам надавали декілька відеофайлів для дослідження. Ці записи порівнювалися із тими, на яких нібито є Антоненко..", — зазначає захисник.

01-57. За словами адвоката, абстрактна можливість перешкоджання кримінальному провадженню не є підставою для застосування запобіжного заходу.

Що говорила Юлія Кузьменко і її адвокат

Засідання тривало 13 грудня 2019 року

21-49. "О 3 годині дня я не отримала ні ухвали на затримання, ні документів на проведення обшуків (повідомлення у ЗМІ про обшук зявилося близько 3 години ночі того ж дня – ред.). Вчора телевізор зруйнував моє життя. Сьогодні ви не вислухали свідків, які могли розповісти, що я робила в той день. Я б дуже просила по можливості максимально провести всі дослідження, які необхідні слідству. Антропометричні дослідження, ДНК, я наполягаю на проходженні поліграфа, мені боятися нічого ", — сказала Юлія в суді.

21-39. За словами захисника, згідно доказів прокуратури, неможливо ідентифікувати ані фігуру, ані обличчя Юлії.

21-34. Адвокат зачитує та перераховує ряд характеристик Кузьменко, зокрема від керівництва лікарні. Адвокат зауважує, що немає жодного висновку психіатра щодо схильності людини до вбивства.

20-50. Методики та законодавчих норм визначення схожості ходи немає, а висновок про подібність ходи є суб’єктивною думкою експерта. Про це йдеться в уривку з висновку експерта, який зачитав адвокат Юлії Кузьменко Влад Добош.

Йдеться про комплексну портретно-психологічну експертизи з аналізом ходи, яку наводили як основний доказ на брифінгу в МВС.

В експертизі зокрем зазначено, що хода особи_1 і особи_2 на суб’єктивну думку експерта є схожими.

При цьому в документі не зазначено (і не надано додаткових довідок, які б це визначали), хто саме є особою_1 і особою_2, яких порівнюють, не надано також зображення цих осіб. Тож можна лише припускати, що в документі під Особою_2 мається на увазі Кузьменко

Щодо портретної експертизи, то експерти НЕ прийшли до висновку, що людина з відеокамер і Особа_2 (ймовірно, Кузьменко) — одні і ті самі люди. "Наявні зображення зовнішності особи_1 і особи_2, зокрема ознаки обличчя, не дають можливості для ідентифікації особи_1 і особи_2 як однієї і тієї ж особи", — цитує експертизу адвокат.

Нагадаємо. Мотив убивства за весрсією слідства: "Досудовим слідством встановлено, що Антоненко, захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, прагнучи зробити свої погляди об’єктом уваги громадськості, перебуваючи на території проведення АТО, з-поміж волонтерів та осіб, які пройшли військову підготовку в складі добровольчих батальйонів ... вирішив створити організовану групу, щоб в її складі скоїти вбивство журналіста і радіоведучого Шеремета Павла Григоровича", — йдеться в тексті підозри.

Підозрювана у залі суду


Джерело статті: “http://texty.org.ua/pg/news/editorial/read/98615/Sprava_Sheremeta_Konspekt_argumentiv_pidozruvanyh_i_jih?a_offset=”